Şenliklerimiz

Size Nasıl Yardımcı Olabilirim?

Şenliklerimiz

Şenliklerimiz

ŞENLİKLERİMİZ

Festivaller, sosyal ve kültürel kutlama etkinlikleridir. Festivaller, dikkate değer bir ekonomik etki yaratan, turist çeken bir unsur olarak görülmektedir. Eski Anadolu Roma, Çin, Hint, Uzakdoğu ve Ortadoğu uygarlıklarında, Müslümanlık, Hıristiyanlık, Musevilik ve Budizm gibi dinlerin yaygın olduğu tüm toplumlarda geleneksel hale getirilmiş ve günümüze kadar süregelen dinsel kökenli birçok festival bulunmaktadır.

 

Köşeliler Derneği, 1999 yılından bu yana Köşe Mahalle sakinlerinin ve gurbetteki hemşerileri ile birlikte organizeleri ile hiç ara vermeden her yıl Ağustos ayının ikinci haftasının Cumartesi gününde KÖŞE OBASI’nda yayla şenlikleri düzenlenmiş olup, 2015 yılında 16.sı yapılmıştır. 2016 yılında mahalledeki ve şehit cenazelerinden dolayı dernek yönetimi tarafından şenlik yapılmama kararı alınmıştır.  

 

 

Bu şenlikler, sosyal hayata ayrı bir renk ve dayanışma getirmiştir. Yeniliğe açık olan Köşeliler, gurbette de sosyal bir yaşantıda payına düşen görevlerini yerine getirmekten geri durmamıştır. Önemli vasıflarından biri de müziğe ve mahalli halkoyunlarına olan beceri ve yakınlıklarıdır.