Köşe Obası Mescidi

Size Nasıl Yardımcı Olabilirim?

Köşe Obası Mescidi

Köşe Obası Mescidi
Köşe Obası Mescit Projesi: 2018 yılı yaz döneminde yapılması planlanan mescit ile YEŞİL YOL projesi güzergahında bulunan yaylamızda yayla şenliklerimize, diğer etkinliklerimize ve bölgemize gelecek olan yerli/yabancı turistlerin tuvalet/duş ve ibadet edebilecekleri temiz bir mekan olması hedeflenmektedir.

 

Köşe Obamızda 40 civarında ev bulunmakta olup, halkımız zorlu şartlarda da olsa hayvancılık ve ormancılık yapmaktadırlar. Dolayısıyla yaylacılığın yapıldığı yaz döneminde hemşerilerimiz yaklaşık 4-5 ay yaşamlarını burada geçirmektedirler.

 

Yaylamızda hali hazırda bir cami/mescit bulunmamaktadır. Hava muhalefeti olmaması durumunda yaylamızın düzlüğünde Cuma namazı kılınmaktadır. Aksi halde 8,5 km mesafedeki Köşe Mahallesi Camiine gitmek zorunda kalınmaktadır.

 

İbadet ihtiyacımızın mekan sıkıntısını gidermek ve 16 yıldır aralıksız yaklaşık 1000 kişinin katılım sağladığı geleneksel yayla şenliklerimizde katılımcıların tuvalet ihtiyacını giderme adına bu projenin yapılması zaruri olmuştur.

 

Ayrıca Köşe Obası, Karadeniz yaylalarını birbirine bağlayan YEŞİL YOL projesi güzergahında olduğundan, Topçam ile Çambaşı arasında namazlarını  kılabilecekleri bir cami/mescit bulunmamaktadır. Dolayısıyla bölgemize gelen yerli/yabancı turistlerimiz burada bir mola verecekler, tuvalet ihtiyaçlarını giderecekler ve namazlarını temiz bir ortamda kılacaklardır.

 

Köşe Obası Mescidi projesine 26 Mayıs 2018 tarihi itibariyle inşaatına başlanmış olup hızla inşası devam etmektedir. 14 Temmuz 2018 tarihinde bitirilmesi hedeflenmektedir.

 

BU PROJENİN HAYATA GEÇMESİ ADINA YARDIMLARINIZI BEKLER, SAYGILAR SUNARIZ.

 

KÖŞE MAHALLESİ MUHTARLIĞI  &  KÖŞE OBAMIZI YAŞATALIM PLATFORMU