Bisiklet Safari

Size Nasıl Yardımcı Olabilirim?

Bisiklet Safari

Bisiklet Safari

BİSİKLET TURİZMİ

Bisiklet bir spor dalıdır. Yaklaşık 100 yılı aşkın bir tarihi geçmişi vardır. Kısa yolculuklarda kolay ve ekonomik bir ulaşım sağlar. Birçok insan için çocukluktan kalma nostaljik bir ulaşım aracıdır. Bununla birlikte bisiklet sevgisi birçok insanda spor haline dönüşmüştür. Bisikletin motorsuz ve doğa dostu olması insanların sevgisini kazanmasında başka bir etkendir. Yine bisiklete binerken önemli derecede enerji harcanması nedeniyle sağlıklı yaşam için de önemli bir araçtır. Bütün bu özellikler bisiklet sporunu geliştirmiş ve tüm dünyada ciddi organizasyonlar yapılır hale gelmiştir. Doğal güzellikler içinde spor yaparak dolaşma olanağı sunan bisiklet aktiviteleri bugün birçok kulüp ve dernek tarafından bir turizm aktivitesine dönüştürülmüştür. Ülkemizin birçok bölgesi bisiklet aktiviteleri için uygun mekanlar sunar.

 

Ordu Valiliği’ince hazırlanan Oksijen Yurdu OrduYürüyüş Rotaları ve Turizm keşif rehberinde 17 Adet Bisiklet Rotaları belirlenmiş olup bunlardan birtanesi:

Çambaşı Göleti-Çukuralan-Köşe Obası-Topçam(25 km) güzergâhıdır.

Kaynak : Tıklayınız

 

Ordu Bisiklet Safari Gençlik ve Spor Kulübü, zaman zaman Köşe Obamıza gelerek gösteri ve yarışlar düzenlemektedirler. Kendilerine teşekkür ederiz.